KONST / Litografier / Färglitografi 10974165
*
nr 1097 4165
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Färglitografi, Bengt Landin (f. 1933), Zodiak, 139/250, löst blad, bladets mått: 80x61
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2017
kl 20:21:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/3 19:10:53
1
Vinnande bud
- Tema
20 mar
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Läs mer om Bengt Landin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige zodiak
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
*
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Bengt Landin
nr 1097 4165
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Färglitografi, Bengt Landin (f. 1933), Zodiak, 139/250, löst blad, bladets mått: 80x61
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/3 19:10:53 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 mar
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och mÃ¥lare född 1933 i Stockholm.Läs mer om Bengt Landin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige zodiak
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28